СОДРЖИНА

Карме живее во планинско село во Галиција со болната мајка и со татко си Рамон, со кого скоро воопшто не зборува. Таа работи во пекарница и сака да побегне од опресивната атмосфера, но околностите секогаш ја спречуваат во тоа.
Карме живее во планинско село во Галиција со болната мајка и со татко си Рамон, со кого скоро воопшто не зборува. Таа работи во пекарница и сака да побегне од опресивната атмосфера, но околностите секогаш ја спречуваат да се ослободи. „Каскање“ се одвива за време на прославата на “Рапа дас Бестас“, симбол на долгогодишната борба помеѓу човекот и коњот. Селото се подготвува за прославата. Луис, постариот брат на Карме, доаѓа дома на неколку дена со својата сопруга Марија...

Сцеарист: ,
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 83 мин

Слики

КасКасКасКасКасКасКас

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Престиж (2006)

  денес
  image
  Наградуваните актери Хју Џекмен, Кристијан Бејл, Мајкл Кејн и Скарлет Јохансон играат во филмот „Престиж“, приказна со многу пресврти. Во Лондон кон крајот на 19...
 • Живот О'Хару, галантне жене (1952)

  денес
  image
  Emotivna Oharu (K. Tanaka) sredovječna je gejša koja se, 1686. godine, boraveći u jednom hramu u Kyotu, prisjeća svoje prošlosti. Kao mlada i privlačna djevojka...
 • Петријин венац (1980)

  денес
  image
  Radnja filma se odvija u malom rudarskom mestu Srbije i vremenski obuhvata predratni, ratni i posleratni period... To je priča o tragičnom životnom putu nepismene...
 • Алберт Нобс (2011)

  денес
  image
  19 век, Даблин. Алберт Нобс, ексцентричен маж на средни години, работи во хотелот Морисон како келнер. Алберт е вреден и штеди пари за да може еден ден да има...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.