рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 8/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Уличниот мангуп и макро Ди-Џеј го открива својот талент за рапување и решава да го промени својот живот со помош на стариот пријател од средно, Кеј, кој е талентиран студиски инженер, но и со помош на луѓето од своето соседство.
Ди-Џеј е мангуп од Мемфис и времето го поминува во својот паркиран „шевролет“, филозофирајќи за животот, додека Нола „заработува“ на задното седиште. Него не го бива многу за работата како макро, но умее да прави мангупски работи за да заработи за живот за себе и за своите три девојки. Сепак, Ди-Џеј е во средовечна криза и сонува да стане почитуван рапер. Кога од Арнел, сопственик на еден локален клуб, дознава дека во градот ќе дојде рап-могулот Скини Блек, Ди-Џеј одлучува да се сними како рапува во надеж дека ќе може да му ја даде снимката на Скини. Со малку помош од пријателите и од „семејството“, Ди-Џеј тргнува во главната авантура на својот живот и внесува енергија во животите на сите околу него кога им кажува дека „сите мора да имаат сон“.

Слики

ШиткачШиткачШиткачШиткачШиткачШиткач

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Испорака (2014)

  среда
  image
  Том Харди и Џејмс Гандолфини играат шанкер и менаџер од еден бар во Бруклин. Барот понекогаш служи и како место за испорака на пари за мафијата, но една работа...
 • Чудо (2021)

  среда
  image
  Поделен во две поглавја, „Чудо“ ја следи младата калуѓерка Кристина која се искрадува од нејзиниот манастир за да заврши итна работа. Нејзиното енигматично...
 • Земја на полицајци (1997)

  среда
  image
  Фреди е шериф во Гарисон, мало гратче населено со полицајци од Њујорк. Кога еден од нив извршува насилен криминал, Фреди поведува сопствена истрага и открива...
 • 39 степеника (1935)

  среда
  image
  Лондон, тридесете године. Приликом представе у којој Човек-свезналица демонстрира своју тачку погаѓања, Канаѓанин Ханај, који се ту случајно затекао, биќе сведок...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.