poster

Љубовта не се планира

Love Happens (2009)

драма, романса | САД, Канада, Обединетото Кралство
Режисер: Brandon Camp

рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 7.68/10
(31 глас)

СОДРЖИНА

Елоис Чандлер одрекла се мушкараца и одлучила да се потпуно фокусира на свој цвеќарски посао. Меѓутим, када сретне Бурка у хотелу у којем он држи предавање, долази до тренутне и обостране привлачности. Али, да ли ќе двоје људи који су срели праву особу у потпуно погрешном тренутку бити способни да пруже љубави још једну шансу? Док се свако од њих бори са болом љубави и губитка, морају да схвате да прошлост треба да оставе иза себе да би могли да наставе даље. Ако успеју у томе, откриќе да се, понекад, љубав догоди када је најмање очекујеш.

Слики

Љубовта не се планираЉубовта не се планираЉубовта не се планираЉубовта не се планираЉубовта не се планираЉубовта не се планираЉубовта не се планираЉубовта не се планираЉубовта не се планираЉубовта не се планираЉубовта не се планираЉубовта не се планираЉубовта не се планираЉубовта не се планира

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Kur hapen dyert e jetës (1986)

  петок
  image
 • Пророштва од темнината (2002)

  петок
  image
  Репортер оди во мал град во Западна Вирџинија за да истражува низа чудни случувања, вклучувајќи ментални визии и појави на бизарни ентитети.
 • Чоколада (2000)

  петок
  image
  Во 1959 година таинствената Виен (Жулиет Бинош) се преселува со нејзината мала ќерка во еден мирен, старомоден француски град каде што отвора продавница за...
 • Рај (2020)

  петок
  image
  „Рај“ е филм за еден религиозен летен камп во архипелагот на Хелсинки и ја раскажува приказната низ очите на тројца млади кои се раскинати помеѓу идеологијата,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.