poster

Стела

Stela (2020)

драма, семејство | Северна Македонија
Режисер: Stojan Vujičić

Каде да се погледне
U kinima od 23.3.20
Cineplexx

СОДРЖИНА

По обид за самоубиство на едно десетгодишно дете, кое е жртва на малтретирање во училиште, Стела(шарпланинка) е единствената која може да го спаси и да му ја обнови верата во животот.

Сцеарист:
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 91 мин

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Киклоп (1982)

  денес
  image
  Drama. Zagreb uoči Drugog svjetskog rata. Mladi intelektualac, kazališni kritičar i pjesnik Melkior Tresić provodi noći u poznatoj kavani, raspravljajući u dimu...
 • Срам (2008)

  денес
  image
  Животот на универзитетскиот професор Дејвид Лури ќе се распадне по неговата импулсивна врска со една од студентките. Откако ќе биде присилен да даде отказ, тој ќе...
 • Патот назад (2010)

  денес
  image
  Во 1939 год., полскиот војник Јануш (Џим Старгес) е обвинет за шпионажа од страна на Советскиот Сојуз. Јануш одбива да ја признае вината. Неговата сопруга која е...
 • Книгата на љубовта (2016)

  денес
  image
  Архитектот од Њу Орлеанс, Хенри, уште тагува поради трагичната смрт на неговата бремена сопруга, па се спријателува со една тинејџерка бездомничка. Со текот на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.