poster

Тролови: Светска турнеја

Trolls World Tour (2020)

Режисер: Walt Dohrn, David P. Smith

Каде да се погледне
U kinima od 19.3.20
Cineplexx

СОДРЖИНА

Anna Kendrick и Justin Timberlake се враќаат во продолжетокот на музичкиот анимиран хит на DreamWorks од 2016: Trolls World Tour. Во авантура што ќе ги однесе многу подалеку од тоа што го знаеле, Попи (Kendrick) и Бранч (Timberlake) откриваат дека се само едни од шест различни племиња Тролови раштркани низ шест различни земји и посветени на шест различни видови музика: фанк, кантри, техно, класична, поп и рок. Нивниот свет ќе стане многу поголем и многу погласен. Член на хард-рок кралското семејство, кралицата Барб (Rachel Bloom), помогната од нејзиниот татко, кралот Треш (Ozzy Osbourne), сака да ги уништи сите други видови музика за да владее рокот. Со судбината на светот во опасност, Попи и Бранч, заедно со нивните пријатели Биги (James Corden), Ченил (Caroline Hjelt), Сатин (Aino Jawo), Купер (Ron Funches) и Гај Дајмонд (Kunal Nayyar) тргнуваат да ги посетат сите други земји да ги обединат Троловите во хармонија против Барб, која сака да ги засени сите нив. Изборот на членови на различните музички племиња е еден од најголемите и најпризнати групи на музички таленти некогаш собрани за анимиран филм. Од земјата на фанкот се J. Blige, George Clinton and Anderson .Paak. Кантрито гопретставуваат Clarkson како Delta Dawn, со Sam Rockwell како Hickory и Flula Borg како Dickory. J Balvin го носи Reggaeton, а Ester Dean е во поп племето. Anthony Ramos го носи ритамот на техното, а Jamie Dornan е задожен за смут џез. Светски познатиот диригент и виолинист Gustavo Dudamel се појавува како Тролзарт, а Charlyne Yi како Пенивисл од земјата на класичната музика. Kenan Thompson рапува како новородениот хип-хоп Трол по име Тајни Дајмонд. Во филмот има и оригинална музика од Justin Timberlake, кој имаше номинација за Оскар за неговата песна во ТРОЛОВИ во 2016, „Can’t Stop the Feeling!,“ и нумера од Theodore Shapiro (Ghostbusters од 2016, The Devil Wears Prada).

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Хортон кој слушна Ху (2008)

  денес
  image
  Врз основа на класичната приказна за деца од д-р Сус, ХОРТОН доаѓа на големите екрани во нов филм со компјутерска анимација од 20th Century Fox Animation,...
 • Елита чаробњака (2016)

  денес
  image
  Siroče postane sledbenik moćnog čarobnjaka i biva uvučen u poveći sukob elite sveta čarobnjaka.
 • Автомобили (2006)

  денес
  image
  Тркачкиот автомобил Лајтнинг Меквин живее брзо и лудо сѐ додека не заглавува во еден забатален град на Автопатот 66. Таму запознава многу урнебесни ликови кои му...
 • Мираи (2018)

  денес
  image
  Малиот Кун се чувствува заборавено од семејството кога се раѓа сестра му Мираи. Бегајќи од дома, Кун налетува на магична градина која му овозможува да патува низ...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.