СОДРЖИНА

Aјшa учи во средно училиште и нејзиниот татко кој што е дојден во Данска како имигрант од Турција, е убеден дека таа ќе стане доктор. Ајшa сепак повеќе сака да тренира боречки вештини, одошто да одработува домашни задачи. Ја прекршува забраната на родителите, ги отфрла впојуваните со години принципи за исламот и започнува професионално со мажите да тренира во клубот Кунг Фу.

Слики

БорецБорецБорецБорец

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Дивљи пас (2017)

  image
  Радња је смештена у Индокину 1959. године, земљу безакоња којом владају криминалци; вијетнамски диктатори и европски ратни злочинци. Радни логор Ден-Дхин-Цха води...
 • Rrugicat që kërkonin diell (1975)

  image
 • Фукушима: Нуклеарна катастрофа (2020)

  image
  11. марта 2011. у 14:46 у Тохоку, Јапан. Са магнитудом од 9 степени, најјачи земљотрес у историји Јапана, био је окидач огромног цунамија и разарања који је однео...
 • Храм ратника (2013)

  image
  Млади стручњак за борилачке вештине у Пекингу постаје део веома уносних илегалних борилачких клубова. Он ќе се суочити се с бројним искушењима да би сачувао своје...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.