СОДРЖИНА

Необично и креативно мало девојче се обидува да го разбере конфузниот свет на возрасните во Европа пред Втората светска војна. Таа се обидува да ги покаже своите вредности и покрај недостигот на почит и љубов од мајка ѝ и семејството.
Необично и креативно мало девојче се обидува да го разбере конфузниот свет на возрасните и да ги покаже своите вредности покрај недостигот на почит и љубов од мајка ѝ во Европа во доцните 1930-ти. Соочена со презирот на мајка ѝ кон неа, Биле се обидува да најде излез во нејзината бујна фантазија и потрага по Дримленд. „Биле“ е потресна но инспиративна автобиографска семејна драма што го осветлува развојот на големата личност која подоцна станува една од најславните поетеси и писателки во Европа. Заснована врз бестселерот на кандидатката за Нобелова награда по литература Визма Белшевица, оваа приказна ја пренесува горчината и возбудата на детството на големиот екран.

Слики

БилеБилеБилеБилеБилеБилеБиле

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Бранови на смртта (2002)

  денес
  image
  Хитот кој ја воодушеви светската публика и во кој оригиналната убавица Кејт Босворт ја игра главната улога на поранешна сурфинг шампионка која сè уште страда од...
 • 40 (2009)

  денес
  image
  Чанта полна пари ви паѓа пред нозе. Дали е тоа среќа? Одговор на вашите молитви? Дел од некој план? Или сѐ заедно? 40 е сместен во хаотичните улици на Истанбул и...
 • Писател од сенка (2010)

  денес
  image
  Филмот е снимен според истоимениот роман на Роберт Херис, а ја следи приказната за бившиот британски премиер Адам Ленг (Пирс Броснан), кој треба да ги напише...
 • ПЛАВА ПТИЦА (2004)

  денес
  image
  Тринаесет годишната Мерел испадна да биде детски модел. Таа е добра во училиштето и се грижи за својот ментално нарушен брат во нивниот дом. Ако е нешто различно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.