СОДРЖИНА

Прича о најмлаѓем пиониру и партизану Бошку Бухи, родом из Вировитице. Детињство његове генерације сурово је прекинуо рат, присиливши њега и његове вршњаке да прерано сазру. Ипак, у предаху битака и исцрпљујуќих маршева, живнула би опет клица нагона за игром и несташлуцима, дечја радозналост, прве љубави. Бореќи се са одраслима та деца су се борила за остатке свог детињства.

Слики

Бошко Буха

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • САД против Били Холидеј (2021)

  сабота
  image
  Овој филм ја следи Били Холидеј за време на нејзината кариера кога е таргетирана од Федералното биро за наркотици. На чело на оваа операција е црниот агент Џими...
 • Јуда и црниот месија (2021)

  сабота
  image
  Кодошот на ФБИ Вилијам О’Нил се инфилтрира на забавата на „Блек Пантер“ во Илиноис и го следи нивниот харизматичен водач, Фред Хемптон. Крадецот О’Нил наоѓа...
 • Пробуѓена савест (1999)

  сабота
  image
  Лауел Бергман је продуцент емисије „60 минута“ у телевизијској куќи ЦБС. Истражујуќи податке о дуванској индустрији, упознаје др Џефрија Вигенда, научника који је...
 • Волшебникот на лагите (2017)

  недела
  image
  Со Роберт де Ниро во главната улога како Берни Медоф и со Мишел Фајфер како неговата сопруга Рут, оваа драма на ХБО ги прикажува настаните што довеле до...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.