poster

Прекрасно место за смрт: Мистериите на Марта’с Вајнјард

A Beautiful Place to Die: A Martha's Vineyard Mystery (2020)

Режисер: Mark Jean

рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 8/10

СОДРЖИНА

Џеф бил бостонски детектив, но по ранувањето на должност е испратен во пензија што ја поминува во Мартас Винјард, каде што како дете ги поминувал летата. Набргу го обновува пријателството со Зи, поранешната симпатија која ја води локалната болница. Кога Џеф открива едно тело на брегот, шефот на полицијата, кој е и татко на Зи, ги ангажира Џеф и Зи да го решат убиството пред почетокот на туристичката сезона. Наскоро откриваат дека Реј воспоставил врска со најбогатите семејства во градот, но и дека Реј не е неговото вистинско име, иако тој самиот можеби тоа не го ни знаел, а некој бил подготвен да го убие за да не се дознае тајната. Со тек на времето го откриваат мотивот на Реј, кој им открива кој е убиецот.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лагите кои ги кажуваме (2017)

  вторник
  image
  По смртта на својот шеф Деми, возачот Доналд има последна задача, да ги уништи сите траги од љубовницата на Деми. Некогаш помеѓу довербата и предавството, помеѓу...
 • Телефонска говорница (2002)

  среда
  image
  ТЕЛЕФОНСКА ГОВОРНИЦА е филм за она што се случува кога одговарате на телефонска говорница, а гласот од другата страна ви кажува дека ако ја затворите телефонската...
 • Виртуелен насилник (2015)

  среда
  image
  Компјутерски хакер принудува британска тинејџерка да ги извршува неговите обврски. Доколку одбие, хакерот во јавност ќе ги извади нејзините експлицитни фотографии.
 • Градот на гревот (2005)

  среда
  image
  Добре дојдовте во Син Сити. Град што ги привлекува силните. Некои го нарекуваат мрачен... бесчувствителен. Ги има и оние што го викаат дом – расипани цајкани,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.