рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 9/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Џенифер пронаоѓа еден средновековен витешки оклоп и го купува во името на Бил Волас кој е вљубеник во средниот век. Кога професорот Мекнари слушна дека Џенифер го купила оклопот, тој сака да го откупи од неа, но разочаран е кога дознава дека Волас веќе го купил оклопот. Кратко време после тоа, Џенифер во куќата на Волас повторно го прегледува оклопот и сфаќа дека во него се наоѓа телото на професорот Мекнари. Детективот Линвуд започнува официјална истрага, но Џенифер не може да се воздржи, па започнува сопствена истрага за да ги открие мотивот и убиецот.

Слики

Мистерии на гаражната распродажба: Средновековно убиствоМистерии на гаражната распродажба: Средновековно убиство

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мистериите на Хроникл: Крвава лоза (2019)

  денес
  image
  Следната едиција на крими подкастот на Алекс Мекферсон ги води неа и колегите од Хроникл во блискиот Меклин, каде што истражуваат смрт којашто полицијата ја смета...
 • Сираците на Бруклин (2019)

  денес
  image
  Њујорк, 1957. Лионел Есрог (Едвард Нортон), осамен приватен детектив кој живее со Туретов синдром, се обидува да го реши убиството на својот ментор и најдобар...
 • 4 девојке, 3 дана, 2 града, 1 прилика (2010)

  денес
  image
  While Jo (Roberts) is chained down in a dead end supermarket job, her friends are all out on their own separate adventures: Cassandra (Egerton) is jetting off to...
 • Обала у магли (1938)

  денес
  image
  Гласовити филм редатеља Марцела Царнéа и сценариста Јацqуеса Преверта, један од најбољих из раздобља француског "поетског реализма". Јеан Габин глуми губитника,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.