Оценка на корисникот: 8.2/10
(125 гласови)

СОДРЖИНА

Џенифер пронаоѓа еден средновековен витешки оклоп и го купува во името на Бил Волас кој е вљубеник во средниот век. Кога професорот Мекнари слушна дека Џенифер го купила оклопот, тој сака да го откупи од неа, но разочаран е кога дознава дека Волас веќе го купил оклопот. Кратко време после тоа, Џенифер во куќата на Волас повторно го прегледува оклопот и сфаќа дека во него се наоѓа телото на професорот Мекнари. Детективот Линвуд започнува официјална истрага, но Џенифер не може да се воздржи, па започнува сопствена истрага за да ги открие мотивот и убиецот.

Слики

Мистерии на гаражната распродажба: Средновековно убиствоМистерии на гаражната распродажба: Средновековно убиство

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мистерии на гаражната распродажба: Смртоносна соба (2015)

  image
  Пријателката на Џенифер, Адријана, има проблеми со продажбата на една викторијанска вила поради приказната дека во куќата има една тајна соба и дека никој не може...
 • Убиство близу стрмната карпа (2015)

  image
  Пронајдено е телото на човекот кој паднат од познатата карпа Етретат во Нормандија, близу морето. Во неговиот автомобил, полицијата открива заканувачко писмо,...
 • Мистерии на гаражната распродажба: Венчаница (2015)

  image
  Џенифер и Дени наоѓаат една прекрасната стара венчаница, но деталниот преглед покажува дамки од крв. Џенифер одлучува да дознае што се случило и да ја најде...
 • Смрт на Нил (2022)

  image
  Одеднаш неговиот одмор се прекинува кога медениот месец на една совршена двојка е трагично скратен заради убиец на бродот. Прекрасни пустински пејсажи,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.