Оценка на корисникот: 7.6/10
(116 гласови)

СОДРЖИНА

По објавувањето на мемоарите на Фабиен, нејзината ќерка Лумие доаѓа од Њујорк во Париз, за да прослават. Помеѓу мајката и ќерката доаѓа до интелегентни и духовити разговори, по кои Лумие го доведува до прашање славното минато на мајка ѝ и верзијата која мајка ѝ ја раскажува. Напнатоста во нивниот однос - која повлекува паралела со најновата улога на Фабиен во една научно-фантастична драма - постепено попушта, со што се отвара пат за помирување.

Слики

ВистинатаВистината

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Клисура (2021)

  image
  Унгарскиот гинеколог Балинт Грасаи го напуштил родното село во Романија пред многу години. Зад себе остава и син кој никогаш не го запознал. Кога Балинт се враќа...
 • Talea (2013)

  image
  It's summer holidays, and the planned Italian holiday with Jasmin's foster family is just around the corner. Everyone is looking forward to the trip - except...
 • Пијавици (2019)

  image
  Петар Мириќ е писател кој јавно, преку локалната ТВ станица, ги изнесува своите лични ставови кои се спротивставени со принципите на политичкиот режим на...
 • Грубијан (1953)

  image
  Мексико тијеком 50-их година прошлог стољеќа. Кад богати земљопосједник Андрéс Цабрера (А. Солер) одлучи иселити сиромашне становнике свог сиротињског насеља да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.