poster

Вистината

La vérité (2019)

драма | Франција, Јапонија, Швајцарија
Режисер: Hirokazu Koreeda

рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

По објавувањето на мемоарите на Фабиен, нејзината ќерка Лумие доаѓа од Њујорк во Париз, за да прослават. Помеѓу мајката и ќерката доаѓа до интелегентни и духовити разговори, по кои Лумие го доведува до прашање славното минато на мајка ѝ и верзијата која мајка ѝ ја раскажува. Напнатоста во нивниот однос - која повлекува паралела со најновата улога на Фабиен во една научно-фантастична драма - постепено попушта, со што се отвара пат за помирување.

Слики

ВистинатаWild Bunch

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Заборавени (2014)

  понеделник
  image
  Џорџ е ментално заболен бездомник, кој веќе со години не е во состојба да го зачува работното место. Тој лута низ градот барајќи храна, алкохол и скривалиште, но...
 • Време на митарење (2020)

  понеделник
  image
  Стефани е весело девојче кое води изолиран живот со својата ментално нестабилна мајка и нејзиниот недоверлив татко. Годините кои минуваат воопшто не носат иднина....
 • Теен Спирит (2018)

  понеделник
  image
  Продуцент филма „Ла ла ланд“ представља поп сензацију у новој интригантној и модерној причи „ТЕЕН СПИРИТ“. Вајолет је стидљива тинејџерка која сања да побегне...
 • Госпоѓица Џули (2014)

  понеделник
  image
  Радња драме Госпоѓица Џули описује жестоку борбу измеѓу мушкарца и жене, борбу за моќи и доминацијом кроз окрутну и компулзивну игру завоѓења и одбијања. Сеоска...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.