poster

Истинита прича о Келијевој банди

True History of the Kelly Gang (2019)

биографија, криминалистички, драма, вестерни | Обединетото Кралство, Франција, Австралија
Режисер: Justin Kurzel

рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 8/10

Слики

Истинита прича о Келијевој бандиИстинита прича о Келијевој бандиИстинита прича о Келијевој бандиИстинита прича о Келијевој банди

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тие се бомби (2019)

  денес
  image
  Група жени се одлучуваат да го победат Роџер Еилс, претседателот на Фокс Њус а со тоа да ја променат токсичната работна атмосфера која тој ја створил за време на...
 • Сивиот (2007)

  денес
  image
  Во раниот 20-ти век, Алберт Фиш, еден навидум добродушен татко и дедо кој сам го има одгледано своето семејство откако неговата сопруга го има оставено, излегува...
 • Крвави за ова (2016)

  денес
  image
  Неверојатна вистинита приказна за светскиот шампион во бокс Вини Пациенца, кој по една речиси фатална автомобилска несреќа, не знаејќи дали пак ќе прооди, прави...
 • Заувек Бритни (2017)

  Утре
  image
  Сада давне 2007. године Бритнеy се појавила у јавности посве обријане главе, након што је објављено да је отишла из клинике за рехабилитацију од дроге након само...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.