рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 6/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Овој анимиран филм следи фиктивно суштество наречено торифантс, кое бега од животот како слуга на фармата. Откако дознава дека другите торифанти стоеле на две нозе, Мозли се впушта во откривање на тајните за неговиот вид.
Семејство четириножни суштества познато како “торифанти” работат како ѕверови на сметка на Симон, огорчен фармер што живее на изолирано парче земјиште. Една ноќ, торифантот Мозли и неговиот млад син Ру, откриваат пештера со древни цртежи – суштества исти како нив, само овие имаат раце и одат исправено. Откритието го поттикнува Мозли да се впушти во опасна потрага по тоа што се случило со неговите предци и можеби да ја дознае сопствената вистинска природа.

Слики

МозлиМозлиМозлиМозлиМозлиМозлиМозлиМозли

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Књига о џунгли 2 (2003)

  денес
  image
  Моwгли живи у селу заједно с дјевојчицом Сханти, њезиним братом Рањаном и њиховим родитељима. Но живахни дјечак сања вратити се у дивљину и забави какву само...
 • Игор (2008)

  денес
  image
  Забаван и симпатичан компјутерски анимирани филм, чија се прича животом помоќника једног злог научника. У питању је полу-пародија на др. Франкенштајна, у режији...
 • Барајќи ја Дори (2016)

  денес
  image
  Од создавачите на „Барајќи го Немо, добитници на „Оскар, и од „Дизни и „Пиксар пристигнува епската подводна авантура исполнета со фантазија, хумор и емоции. Кога...
 • Мун чувар Месеца (2014)

  денес
  image
  Када Муне постане чувар Месеца, неспретном незгодом доведе у опасност Месец и Сунце. То искористи зли и корумпирани титан Некрос који жели Сунце само за себе,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.