poster

Биди храбар: Приказната на Дјуи Кокс

Walk Hard: The Dewey Cox Story (2007)

Режисер: Jake Kasdan

рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 6.17/10
(12 гласови)

СОДРЖИНА

Пејачот Дуи Кокс ја совладува својата несреќа за да стане музичка легенда.
Пародија на филмските биографии за музичките икони, во која рокабили пејачот Дуи Кокс, кој има скромно потекло и има мака со трагедии, зависен е од дрога и е неспособност да ѝ остане верен на ниту една жена итн., ги искусува добрите и лошите страни на декадентниот, хедонистички рокенроски животен стил, пред конечно да се помири со своите разни демони, а со тоа и да си обезбеди место како легенда.

Слики

Биди храбар: Приказната на Дјуи КоксБиди храбар: Приказната на Дјуи КоксБиди храбар: Приказната на Дјуи КоксБиди храбар: Приказната на Дјуи КоксБиди храбар: Приказната на Дјуи КоксБиди храбар: Приказната на Дјуи КоксБиди храбар: Приказната на Дјуи КоксБиди храбар: Приказната на Дјуи КоксSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures Television

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Биг Стоун Гап (2014)

  петок
  image
  Прича се врти око транзиционе тачке у животу Аве Мариа Муллиган, срца њене заједнице у Аппалацхиан Моунтаинс у Вирџинији.
 • Момци у акцији (2010)

  петок
  image
  Они су младиќи, колеге и нису баш успешни код нежнијег пола њихових година. Због тога су, мало је реќи, очајни. Али, ствари се из корена мењају када открију да...
 • Џејк на квадрат (2013)

  петок
  image
  Режисерот се впушта во нов филмски проект, кој ќе му помогне да открие како ја уништил секоја врска во која некогаш бил.
 • Вечера во Америка (2020)

  петок
  image
  Еден панк рокер во бегство (Кајл Галнер) и една млада жена (Емили Скегс), која е под опсесија од неговата група, заедно одат на неочекувано е епско патување низ...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.