СОДРЖИНА

Двајца браќа виленици, Ијан и Барли, се впуштаат во волшебна мисија да поминат уште еден ден со починатиот татко. Како секоја добра авантура, нивното патешествие е полно тајни мапи, невозможни препреки и незамисливи откритија.
Во „Напред“ на Дизни и Пиксар, двајца браќа тинејџери, браќа кои се виленици, Ијан и Барли Лајтфут, добиваат неочекувана шанса да поминат уште еден ден со починатиот татко и се впуштаат во неверојатна мисија на саканиот брод на Барли, Ван Гвиневир. Како секоја добра мисија, нивното патешествие е исполнето со волшепства, тајни мапи, невозможни препреки и незамисливи откритија. Но кога бестрашната мајка на момците Лорел дознава дека нејзините синови исчезнале, таа се здружува со дел-лав, дел-лилјак, дел-шкорпија, бивш воин – наречен Мантикор – и оди во потрага по нив. Настрана од опасните клетви, овој волшебен ден може да значи повеќе од тоа што кој било од нив некогаш го сонувал.

Слики

НапредНапредНапредНапредНапредНапредНапред

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Животните заедно (2010)

  петок
  image
  Кога пресушува африканската савана и водата станува скапоцен ресурс, еден храбар меркат и еден опуштен лав се подготвуваат за пат за да избегнат смрт поради жед....
 • Спејс Џем: Ново наследство (2021)

  денес
  image
  НБА шампионот и глобална икона Леброн Џејмс оди во епска авантура заедно со безвременскиот Душко Долгоушко во оваа анимирана акциска комедија. Ова преобразувачко...
 • Зајакот Петре Бегалче (2021)

  денес
  image
  Во „Зајакот Петре Бегалче“, саканиот одметник се враќа. Беа, Томас и зајаците си создале мало семејство, но и покрај најдобрите напори, Петре не може да се...
 • Барби као принцеза и просјакиња (2004)

  денес
  image
  У овој магичној музичкој авантури Барби се налази у улози Тори™, принцезе краљевства Мерибел, која више воли певати и плесати него обављати своје обавезе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.