poster

I Love Tropoja

I Love Tropoja (2020)

авантура, комедија | Албанија
Режисер: Ermal Mamaqi

Каде да се погледне
U kinima od 07.2.20
Cineplexx
Ocjena korisnika: 10/10

СОДРЖИНА

Овој филм се фокусира на проблемите и драматичните ситуации кои се случуваат во градот Тропоја во северна Албанија.
Едно момче со големи амбиции за својот живот, се надева дека наскоро ќе ја добие позицијата во компанијата за која работи, но тоа не се случува. Тој ненадејно се наоѓа на едно место во северот на Албанија, во градот Тропоја(градот на Марко Хоџа од филмот „Taken“), каде наизглед надежта умира.
Со тек на време сфаќа дека животот во далечниот град не е тоа што тој мислел порано. Луѓето не се дивјаци и нема опасност по неговиот живот и ненадејно ја наоѓа љубовта на неговиот живот.

После сѐ, навики се навики и провинцискиот менталитет станува пречка за парот. Дали љубовта ќе победи на крај?

ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 103 мин

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Таинствен остров (2012)

  денес
  image
  Адаптација на познатиот роман на Жил Верн. Дејствието започнува во текот на Граѓанската војна во Америка, во времето кога во Ричмонд владеат гладот и смртта. Пет...
 • Царството на волшебникот од Оз (2013)

  sutra
  image
  Кога магионичарот Оскар Дигс претерува со триковите, тој е вовлечен во фантастичната земја Оз каде што мора да се снаоѓа преобразувајќи се себеси во голем и моќен...
 • Мојата африканска авантура (2013)

  sutra
  image
  Откако добива патување во Африка, семејството Берг го користи патувањето за да помогне во спасување на загрозените животни, но на ловокрадците не им се допаѓа...
 • Темен кристал (1982)

  sutra
  image
  Кога Џен од племето Гелфлинг оди да го најде делчето што недостига од еден кристал, неговото опасно патување го носи лице в лице со чудовишта на секој чекор....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.