СОДРЖИНА

Бак, кучето со големо срце, мора да се бори за преживување откако било киднапирано од својот удобен дом во Калифорнија и било принудено да стане куче што влече санки во ледената дивина на Јукон за време на Златната треска во 1890-тите.
Овој филм е адаптација на омилената книжевна класика од Џек Лондон и ни ја прикажува приказната за кучето со големо срце, Бак, како и за Џон Торнтон (Харисон Форд), човекот кому Бак мора да научи да му верува. Откако е киднапиран во сончевата Калифорнија каде што живеел удобен живот, Бак е однесен во егзотичната дивина на Јукон во Алјаска. Како најновото куче на санката за испорака на пошта за време на турбулентната Златна треска во 1890-тите, Бак го менува својот некогаш удобен живот за живот полн со тешкотии и преживување. Животот повторно драматично се менува за Бак кога го запознава Торнтон, самотник кој станал авантурист, па станува јасно дека на ним двајцата им е судено да ја доживеат авантурата на нивните животи. Снаоѓајќи се во средина што е сурова, но и прекрасна, тие доживуваат голема преобразба.

Слики

Повик на дивинатаFoto: RTL / ©2020 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved.Повик на дивинатаПовик на дивинатаПовик на дивинатаПовик на дивинатаПовик на дивинатаПовик на дивинатаПовик на дивинатаПовик на дивинатаПовик на дивинатаПовик на дивинатаПовик на дивинатаПовик на дивината

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Дума (2005)

  image
  Нека су пријатељства јача од других. Смјештен у егзотичној Јужној Африци, овај авантуристички филм прича причу о нераскидивом пријатељству измеѓу гепарда који се...
 • Дечак олује (2019)

  image
  „Дечак олује“ је прича заснована на безвременој аустралијској новели Колина Тијела о врло необичном и безусловном пријатељству. Главну улогу тумачи Џефри Раш,...
 • Ослободете го Вили 2 (1995)

  image
  Џеси је сада тинејџер, уклопио се коначно у нову породицу и веќ баца око на девојчице. И не сања да ќе поново срести Вилија. Али, за време крстарења по Пацифику,...
 • Ослободете го Вили 3 (1997)

  image
  Вили кит је поново ту, овог пута је претња за ловокрадице. Џеси, сада 16-годишњак, је преузео посао на интерном ОРЦА-истраживачком броду, заједно са старим...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.