рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 8.24/10
(17 гласови)

СОДРЖИНА

Бак, кучето со големо срце, мора да се бори за преживување откако било киднапирано од својот удобен дом во Калифорнија и било принудено да стане куче што влече санки во ледената дивина на Јукон за време на Златната треска во 1890-тите.
Овој филм е адаптација на омилената книжевна класика од Џек Лондон и ни ја прикажува приказната за кучето со големо срце, Бак, како и за Џон Торнтон (Харисон Форд), човекот кому Бак мора да научи да му верува. Откако е киднапиран во сончевата Калифорнија каде што живеел удобен живот, Бак е однесен во егзотичната дивина на Јукон во Алјаска. Како најновото куче на санката за испорака на пошта за време на турбулентната Златна треска во 1890-тите, Бак го менува својот некогаш удобен живот за живот полн со тешкотии и преживување. Животот повторно драматично се менува за Бак кога го запознава Торнтон, самотник кој станал авантурист, па станува јасно дека на ним двајцата им е судено да ја доживеат авантурата на нивните животи. Снаоѓајќи се во средина што е сурова, но и прекрасна, тие доживуваат голема преобразба.

Слики

Повик на дивинатаПовик на дивинатаПовик на дивинатаПовик на дивинатаПовик на дивинатаПовик на дивинатаПовик на дивинатаПовик на дивинатаПовик на дивината

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Земјата на изгубените (2009)

  денес
  image
  Д-р Маршал е вовлечен во вртел на просторот и времето заедно со својот асистент и еден „реднек“. Во овој паралелен универзум, тие се спријателуваат со приматот...
 • Ел Сид (1961)

  денес
  image
  Радња филма одвија се 1080. године. Шпански витез Родриго Диаз де Вивар успева да уједини две Шпаније - хришќанску и маварску - у борби против заједничког...
 • Таинствен остров (2012)

  денес
  image
  Адаптација на познатиот роман на Жил Верн. Дејствието започнува во текот на Граѓанската војна во Америка, во времето кога во Ричмонд владеат гладот и смртта. Пет...
 • Декамерон: Територијата на Девиците (2007)

  денес
  image
  Филмот ги прикажува љубовните јадови на младите Фиренчани во италијанскиот селски крај додека чумата го пустоши нивниот град.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.