рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 7.11/10
(9 гласови)

СОДРЖИНА

У далекој и магичној земљи живе брат и сестра које глад натера да напусте свој дом и крену у шуму у потрагу за храном. Деца након неколико дана лутања наилазе на велику куќу с обиљем хране и местом за спавање па им се то учини као идеално место за одмор. Убрзо, почињу да примеќују чудне ствари око куќе и необично понашање старице која у тој куќи живи. Док су они сумњичави око свега што се око њих догаѓа, мрачне тајне почињу да избијају на површину.
Ово није дечја бајка, ово је прави хорор филм! У далекој и магичној земљи живе брат и сестра које глад натера да напусте властити дом и крену у шуму у потрагу за храном. Деца након неколико дана лутања наилазе на велику куќу с обиљем хране и местом за спавање те им се то учини као идеално мјесто за одмор. Убрзо, почињу да примеќују чудне ствари око куќе и необично понашање старице која у тој куќи живи. Док су они сумњичави око свега што се око њих догаѓа, мрачне тајне почињу избијати на површину.

Слики

Марица и ИвицаМарица и ИвицаМарица и ИвицаМарица и ИвицаМарица и ИвицаМарица и ИвицаМарица и ИвицаМарица и ИвицаМарица и ИвицаМарица и ИвицаМарица и Ивица

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кутија жеља (2017)

  image
  Тинејџерка је наишла на једну кутију која садржи магичне моќи. Али коришќење тих моќи плаќа се животом. Док се с једне стране дешава оно што је желела, почињу да...
 • Низ мрачен ходник (2018)

  image
  Кит (Ана Софија Роб), е млада и проблематична девојка која ја праќаат во таинственото интернатско училиште Блеквуд поради темпераментот со кој нејзината мајка...
 • Сираче (2009)

  image
  Нешто не е во ред со Естер... Питер Сарсгард и Вера Фармига играат пар кој посвојува 9 годишно девојче откако го губи своето бебе... а потоа полека откриваат дека...
 • Сам во темнината 2 (2008)

  image
  Абнер Лунберг (Л.Хенриксен), поранешен ловец на вештерки, е присилен да се врати и да се бори против својот стар непријател, опасната вековна вештерка. Овој пат,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.