poster

Birds of Prey (и еманципацијата на фамозната Харли Квин)

Birds of Prey: And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn (2020)

Режисер: Cathy Yan

рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 8.6/10
(57 гласови)

СОДРЖИНА

Откако се раздели со Џокер, Харли Квин се здружи со Црната Канари, Ловџиката, и Рене Монтоја за да спасат млада девојка од убиство што било наредено од бруталниот и нарцисоиден криминалец од Готам, Роман Сионис.
Сте слушнале за полицаецот, птицата, психопатот и мафијашката принцеза? „Birds of Prey (и еманципацијата на фамозната Харли Квин)” е извитоперена приказна раскажана од самата Харли, како што само Харли може да ја раскаже. Кога најзлогласниот нарцисоиден негативец од Готам, Роман Сионис, и неговата ревносна десна рака, Заз, ставаат мета на млада девојка наречена Кас, градот е превртен наопаку трагајќи по неа. Патиштата на Харли, Ловџиката, Црната Канари и Рене Монтоја се судираат, и неочекуваната четворка нема избор освен да здружи сили за да го соборат Роман. Во филмот, Марго Роби се враќа како Харли Квин, крај Мери Елизабет Винстед како Ловџиката; Џурни Смолет-Бел како Црната Канари; Рози Перез како Рене Монтоја; Крис Месина како Виктор Заз; и Јуан МекГрегор како Роман Сионис.

Слики

Birds of Prey (и еманципацијата на фамозната Харли Квин)Birds of Prey (и еманципацијата на фамозната Харли Квин)Birds of Prey (и еманципацијата на фамозната Харли Квин)Birds of Prey (и еманципацијата на фамозната Харли Квин)Birds of Prey (и еманципацијата на фамозната Харли Квин)Birds of Prey (и еманципацијата на фамозната Харли Квин)Birds of Prey (и еманципацијата на фамозната Харли Квин)Birds of Prey (и еманципацијата на фамозната Харли Квин)Birds of Prey (и еманципацијата на фамозната Харли Квин)Birds of Prey (и еманципацијата на фамозната Харли Квин)Birds of Prey (и еманципацијата на фамозната Харли Квин)Birds of Prey (и еманципацијата на фамозната Харли Квин)Birds of Prey (и еманципацијата на фамозната Харли Квин)Birds of Prey (и еманципацијата на фамозната Харли Квин)

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Растурач (2010)

  image
  Дејв Лизевски е незабележителен средношколец и обожавател на стрипови кој живее сам со татко си. Неговиот живот не е премногу тежок. Сепак, еден ден тој носи...
 • Пензионирани екстремно опасни (2013)

  image
  Во возбудливото продолжение на акционата шпионска комедија ќе видиме како пензионираниот агент на ЦИА Френк Мозес повторно се здружува со необичниот тим елитни...
 • Улица Скок бр. 21 (2012)

  image
  Кога полицајците Шмит и Џенко ѝ се приклучуваат на тајната единица “Улица Скок“, тие го користат младешкиот изглед за да се преправат како средношколци. Од...
 • Женски во џунгла (2017)

  image
  Откако момчето ја остава токму пред да одат на нивниот егзотичен одмор, фантазерката Емили Мидлтон (Ејми Шумер) ја убедува својата мајка Линда (Голди Хоун) да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.