СОДРЖИНА

Филмот го следи младиот адвокат Брајан Стивенсон и неговата историска битка за правда. Еден од неговите први случаи е оној на Волтер Мекмилијан, кој е осуден на смрт за убиството на 18-годишна девојка и покрај доказите за негова невиност.
Моќната и провокативна приказна „Само милост“ го следи младиот адвокат Брајан Стивенсон (Мајкл Б. Џордан) и неговата историска битка за правда. По дипломирањето на Харвард, Брајан може да избира примамливи работни места. Наместо тоа, тој оди во Алабама да ги брани оние кои се погрешно осудени со помош на локалната адвокатка Ева Енсли (Бри Ларсон). Еден од неговите први и најпровокативни случаи е оној на Волтер Мекмилијан (Џејми Фокс), кој во 1987 година е осуден на смрт за убиството на 18-годишна девојка и покрај постоењето на сериозни докази за неговата невиност и фактот дека единствено сведоштво против него е од еден криминалец кој имал мотив да лаже.

Слики

Само милостСамо милостСамо милостСамо милостСамо милостСамо милостСамо милостСамо милостСамо милостСамо милост

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Being the Ricardos (2021)

  денес
  image
  In 1939, Lucy Ball is contracted to RKO Pictures. She gets small parts in big studio productions, but featured mainly in low budget films. She meets one of the...
 • Победничката (2005)

  денес
  image
  За да ги издржува своите десет деца, Евелин Рајан се пријавува на натпревар за пишување комерцијални џинглови.
 • Ганди (1982)

  денес
  image
  In 1893, Mohandas K. Gandhi is thrown off a South African train for being an Indian and traveling in a first class compartment. Gandhi realizes that the laws are...
 • Jeremiah Terminator LeRoy (2018)

  денес
  image
  A young woman named Savannah Knoop spends six years pretending to be the celebrated author JT LeRoy, the made-up literary persona of her sister-in-law.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.