рејтинг: 5.8/10
Оценка на корисникот: 8.5/10
(16 гласови)

СОДРЖИНА

Еден екипаж од океанографски истражувачи се обидува да стигне до безбедност откако еден таинствен земјотрес го прекинува нивното подводно истражување и ја уништува станицата што се наоѓа на дното на Маријанскиот Ров.
11.000 метри под морето, во мрачните длабочини на Маријанскиот Ров, Нора Прајс (Кристен Стјуарт) е дел од екипаж на подводни истражувачи. Откако еден земјотрес ги напукнува ѕидовите на нивната лабораторија што ги штити од притисокот на солената вода од 10.000 атмосфери, екипажот мора да се обиде да преживее. Предводени од капетанот (Винсент Касел), преживеаните сфаќаат дека единствена нивна надеж е да одат по океанското дно за да стигнат до еден поранешен објект за кој се надеваат дека е неоштетен. Но наскоро се борат за живот кога дознаваат дека дури и на толкави длабочини, тие не се сами.

Слики

Под водатаПод водатаПод водатаПод водатаПод водатаПод водатаПод водатаПод водата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Витешки и дење (2010)

  денес
  image
  Џун Хејвенс (Камерон Дијаз) се подготвува за лет назад кон својот дом за свадбата на сестра си, кога буквално се судира со Рој Милер (Ром Круз) насред еден...
 • Големи проблеми во Мала Кина (1986)

  денес
  image
  Када Џек Бартон (Курт Расел) на картама победи свога дугогодишњег пријатеља Ванга (Денис Дан), овај му објасни како новац нема код себе и да ќе му платити...
 • Менди и богатството на Чироките (2010)

  денес
  image
  Поставен во раните 1990 години, вториот филм базиран на популаната книга „ Менди “ од Лоис Лепард, во која Менди разрешава мистерии со помош на нејзините пријатели.
 • Хари Потер и редот на фениксот (2007)

  денес
  image
  Лордот Волдеморт се вратил, но малкумина сакаат да веруваат во тоа. Всушност, Министерството за магија прави сѐ за да го спречи светот на волшебниците да ја...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.