poster

Поларна авантура

Arctic Justice (2019)

анимација, авантуристички, комедија, семејни | Индија, Обединетото Кралство, Кина, Канада, Јапонија, Кореја, Република, САД
Режисер: Aaron Woodley
CineStar Prem. 2 | петок | 11:05

рејтинг: 4.7/10
Оценка на корисникот: 10/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Поларната лисица Свифти работи во Арктичката брза пошта, но сонува еден ден да стане топ пес - арктички кучешки поштар. За да докаже дека е достоен за улогата, тој тајно испорачува пакет на мистериозна локација. На патот дотаму, наидува на непозната тврдина каде се соочува со злобниот генијалец Ото фон Морж, кој има роботски нозе и командува со лојална војска од невообичаено љубезни следбеници. Лисицата наскоро открива дека Фон Морж планира да го стопи Арктикот и да го поплави светот за да управува со него. Свифти се претвора во вистински херој и со помош на неговите пријатели го спасува светот од моржот.

Слики

Поларна авантураПоларна авантураПоларна авантураПоларна авантураПоларна авантураПоларна авантураПоларна авантураПоларна авантураПоларна авантура

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Велика авантура малог диносура (2008)

  image
  Импи је мали, паметни диносаурус који живи на острву Тикиву са својим пријатељима. Када се његовој породици придружила млада панда Бабу, Импи постаје љубоморан...
 • Вселенска авантура 2 (2014)

  image
  Тинејџерот Пушок решава да го пронајде изгубениот татко астронаут. И покрај сите забрани, успева да се качи на ракетата што тргнува кон Месечината, но наскоро...
 • Сезона лова 3 (2010)

  image
  Боог планира годишње путовање само са дечкима. Али сви његови пријатељи сада имају обитељи и нитко не може иќи са њим. Љутити Боог одлази на пут сам, те налети на...
 • Упс! Ное си замина (2015)

  image
  Класична приказна за безвремената арка на Ное. Приказна за животните што не стигнале до арката, вклучувајќи ги и светодомците, грифоните и самопирците - необични...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.