рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 6.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Сара е вдовица која одлучила да ги направи сите работи од списокот што го оставил нејзиниот сопруг, а при тој потфат си го крши зглобот и го запознава Рајан, лекар кој исто така е вдовец. Наскоро Рајан одлучува да ѝ помогне да ги изведе сите работи од списокот, па тие двајца се зближуваат. Но Сара се чувствува виновна и почнува да се оддалечува од Рајан. Кога нејзината шурна Меги објавува свршувачка, Сара сфаќа дека има право на нова шанса и решава да отвори ново поглавје во животот со Рајан.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Hank and Asha (2013)

  image
  An Indian student in Prague and a lonely New Yorker correspond online through video letters. A voyeuristic love story about aching for human connection in a...
 • Ени Хол (1977)

  image
  Вуди Ален тумачи лик неуротичног Њујорчанина који се заљубљује у луцкасту девојку са средњег запада (Дајен Китон).
 • Како сам заволео Сару (2002)

  image
  Сара Мур (Елизабет Харли) верује да је среќно удата за тексашког милионера Гордона Мура. Онда јој, као гром из ведра неба, стиже захтев за развод, који јој на...
 • Стјуардеси во акција (2003)

  image
  Комичен поглед на светот на стјуардесите со Гвинет Палтроу во главната улога на Дона, жена од мал град во Невада која сонува да стане првокласна меѓународна...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.