poster

Tumbleweed

Tumbleweed (1953)

Режисер: Nathan Juran

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.6/10

СОДРЖИНА

A wagon train guard is wrongly accused and convicted of being party to a raid on the train and is sentenced to hang. His execution, however, is commuted to a term of imprisonment through the intervention by the local sheriff, but he is sprung from prison by a Yaqui Indian he once helped, and sets out to clear his name and bring the real culprit to book.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Поносни побуњеник (1958)

  image
  Џон Чендлер је војни ветеран из Граѓанског рата. Живи у малом граду са сином који је услед шока доживљеног за време рата остао нем и од тада ни реч није...
 • Апанатси (1966)

  image
  Двадесетједногодишња Апанатсцхи дијете је Индијанке и оца бијелца. За роѓендан отац одведе Апанатсцхи до налазишта злата које је открио прије много година те га...
 • Монти Волш (2003)

  image
  Добитникот на Еми и Златен глобус, Том Селек, е главниот актер во оваа живописна сага за последните денови на Дивиот Запад. Сместен пред самиот крај на 19. век,...
 • Двобој (2016)

  image
  Тексас, 1887: Место полно со насилство, митови и легенди. Абрахам Брент (Вуди Харелсон), познат како Пророкот, владее со градот Маунт Хермон како со култ....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.