poster

Божиќно венчање

A Wedding for Christmas (2018)

Режисер: Fred Olen Ray
Cinemania | 30.5.22 | 10:35

рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 8.89/10
(9 гласови)

СОДРЖИНА

Кад се архитект и божиќни аматер Стевен наѓе с обитељи за Божиќ, он задужује координаторицу за одмор Гретцхен да у његов дом донесе празничну радост. Гретцхенин стручни божиќни дух окупља Стевенову обитељ, али није очекивао да ќе их она зближити. Након што се Гретцхен укаже као сјајна прилика, она и Стевен морају одлучити што је доиста важно у животу .

Слики

Божиќно венчањеБожиќно венчањеБожиќно венчање

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Градски фраер (2012)

  денес
  image
  Аманда живее со Чарлс. Таа е успешна менаџерка на висока позиција, а тој банкар. Аманда сфаќа дека е крајно време да има дете, па го тера Чарлс да спие со неа...
 • Волшебниот божиќен колач (2021)

  денес
  image
  Откако неодамна ја губи баба ѝ, Гвен се мачи со пекарницата сакајќи да го врати Божиќниот дух. Таа се согласува да работи со славен шеф на специјална Божиќна...
 • Магична нараквица (2020)

  денес
  image
  Холи, дизајнерка на накит, наоѓа загубена магична белезица и се здружува со истражувачкиот новинар Грег надевајќи се дека ќе го најде сопственикот и ќе ја врати...
 • Допир (2020)

  денес
  image
  Феи Феи, омажена бела жена од западот која живее со семејството во мал град во Кина, се запознава со слеп масер Кинез. Двајцата започнуваат интензивна љубовна...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.