СОДРЖИНА

Седамнаестогишња девојка у поодмаклој трудноќи одлази на дуг пут од Тенесија до Калифорније са својим момком. На једној успутној станици, у робној куќи, он је напушта. Препуштена сама себи, без посла и са само неколико долара у џепу, Новали одлучује да се наредних неколико недеља, до пороѓаја, скрива у робној куќи...

Слики

Тамо где је срцеТамо где је срце

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The Sense of Wonder (2015)

  image
  Louise, a widow with two children, almost crushes a stranger with her car. She takes care of him, even if he's not really wounded. It turns out that he has mental...
 • Во добро и во зло (2012)

  image
  Животот не оди секогаш според планот. Пет Солатано изгубил сѐ - куќата, работата и сопругата. Сега повторно живее со родителите, откако осум месеци поминал во...
 • Подобро не може да биде (1997)

  image
  На Мелвин (Џек Николсон), ексцентричен и нетолерантен опсесивно-компулсивен писател, животот му се превртува кога единствената келнерка што може да го поднесе,...
 • Париз може да почека (2016)

  image
  Една посветена американска сопруга (Дајан Лејн), која има сопруг (Алек Болдвин) опседнат со работата, оди на неочекувано патување од Кан во Париз со еден...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.