СОДРЖИНА

Оваа мистерија е инспирирана од една од кратките приказни во бестселерската колекција на авторот Стивен Кинг. Во летото 1960 година, младиот Боби Гарфилд (Ентон Јелчин) ги споделува авантурите со своите најдобри пријатели Керол и Сали, кога еден таинствен кираџија по име Тед Браутиган (Ентони Хопкинс) изнајмува соба во куќата на неговото семејство. Себичната самохрана мајка на Боби, Лиз (Хоуп Дејвис), воопшто не се грижи за својот син, па Боби, кого го мачат локалните насилни деца, набргу се спријателува со чудниот Тед, станувајќи му многу близок и читајќи му весници на стариот човек чиј вид слабее. Наскоро Боби дознава дека Тед поседува натприродни дарби, но има и непријатно минато, па го гони еден злобен човек чии намери се нејасни.

Слики

Срца во АтлантисWarner BrosWarner BrosWarner BrosWarner Bros

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Без опроштаја (1960)

  денес
  image
  Дивљи запад. Породицај Закари живи на имању окружена неповерљивим суседима и Индијанцима, са којима мир никада није сигуран. Најстарији син Бен управља узгојем...
 • Misioni përtej detit (1988)

  денес
  image
 • Посматрач (2011)

  денес
  image
  Двострука добитница Оскара, Хилари Свонк, је Џулијет, прелепа докторка која се растала од супруга и пронашла савршен стан у Њујорку, у коме може да започне нови...
 • Цивил (2014)

  денес
  image
  Након повратка из војне службе Емрах се повлачи у себе, избјегава дружење с обитељи и старим пријатељима те проводи вријеме лутајуќи цестама потпуно сам. Опсједа...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.