poster

Слуга

Holop (2019)

комедија | Руската Федерација
Режисер: Klim Shipenko

Каде да се погледне
U kinima od 13.2.20
Cineplexx
Ocjena korisnika: 10/10

СОДРЖИНА

Роден во богато семејство, младиот Григориј „Гриша“(Милош Биковиќ) е толку комфорен во својот начин на живот, што мисли дека е над законот. Кога оди предалеку со своите испади и се соочува со затворска казна, неговиот татко презема радикални мерки.
Со помошта на својот стар пријател, психолог, таткото смислува план да го рехабилитира својот непослушен син. Гриша е дел од наместена сообраќајна незгода, а кога ќе се освести, се наоѓа во 1860-та година, на голем селски имот како обичен слуга.
Луѓето кои го опкружуваат се исто така слуги и никогаш не слушнале за мобилни телефони. Гриша поминува тежок пат од разгален богаташ до човек кој ги цени малите животни задоволства и вредната работа и конечно ги запознава добрите страни на вистинско пријателство и љубов.

Улоги: Milos Bikovic
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 109 мин

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Волшебни приказни (2008)

  денес
  image
  Авантуристичка комедија во која Адам Сендлер го глуми СКИТЕР БРОНСОН, хотелски хаусмајстор чиј живот засекогаш се менува кога приспивните приказни кои ги...
 • Стари лавови (2003)

  денес
  image
  Приказна за едно срамежливо, младо момче, на прагот на полнолетството кое неговата неодговорна мајка го праќа да го помине летото со своите богати, ексцентрични...
 • Живот во двоумење (1995)

  денес
  image
  Четири момчиња по дипломирањето се наоѓаат на крстосницата од нивните животи и се соочуваат со прашања кои си ги поставуваат сите млади луѓе кои за првпат се...
 • Моето куче Патрик (2018)

  денес
  image
  За секој тип на публика ни доаѓаа вистински британски деликатес - Патрик. Новиот кино хит ќе ве натера да ги посетите кино салите со своите најмлади, но и со...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.