СОДРЖИНА

Хеле го очекува пензионирањето на нејзиниот сопруг Петер кој постојано работи. Но на последниот работен ден, Петер вели дека ќе бара нова кариера на увозник на вино. Парот се разделува и истражува нови можности.
Хеле долго време го очекува пензионирањето на нејзиниот сопруг Петер кој постојано работи за да можат заедно да уживаат во есента на нивниот живот. Таа навистина посакува да патува и да го истражува светот со него - но кога Петер се враќа на последниот ден од работа, животот добива изненадувачки нов пресврт бидејќи тој има големо изненадување за неа; тој сака да започне нова кариера како увозник на вино и ја инвестирал целата нивна заштеда во ексклузивни лозја во Австрија! Хеле и Петер се разделуваат и тргнуваат во авантура на откритија, исполнета со нови можности, проблеми и соништа... Но дали можат да започнат одново после 50 години брак? И дали можат да живеат еден без друг после сè?

Слики

Среќен крајСреќен крајСреќен крајСреќен крајСреќен крајСреќен крајСреќен крајСреќен крајСреќен крај

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ликорис пица (2021)

  image
  „Ликорис пица“ е приказна за Алана Кејн (Алана Хаим) и Гери Валентајн (Купер Хофман) додека растат, трчаат наоколу и се вљубуваат, во долината Сан Фернандо во...
 • Дневникот на дадилката (2007)

  image
  Студентка оди да работи како дадилка за богато семејство во Њујорк. Принудена е да жонглира со неговата дисфункционалност, со својата нова романса и разгаленото...
 • Тхе Френцх Диспатцх оф тхе Либертy, Кансас Евенинг Сун (2021)

  image
  Овај филм је својеврсна ода новинарима и новинарству смештена у испоставу америчког магазина у измишљени двадесетовековни француски градиќ.
 • Љубов во планините (2020)

  image
  Розмари е тврдоглава ирска фармерка која е вљубена во својот сосед Ентони со години. Додека Розмари се обидува да излезе од вечната пат-позиција, таткото на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.