Слики

Усамљени револвер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Bisbee '17 (2018)

  image
  An old mining town on the Arizona-Mexico border finally reckons with its darkest day: the deportation of 1200 immigrant miners exactly 100 years ago. Locals...
 • Три амигоса (1986)

  image
  Три глумачке звезде немих филмова добију отказ, али истог дана добију и телеграфски позив да доѓу у село Санто Поко, како би га одбранили од злог Ел Гуапа....
 • Двобој (2016)

  image
  Тексас, 1887: Место полно со насилство, митови и легенди. Абрахам Брент (Вуди Харелсон), познат како Пророкот, владее со градот Маунт Хермон како со култ....
 • Потфат и слава, американски Сион (2005)

  image
  Во ноември 1833 година властите на државата Мисури го спуштаат превезот на молчење врз фактот за кривично гонење и ноќно протерување од своите домови на стотици...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.