рејтинг: 5.0/10
Оценка на корисникот: 8/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

На свој 75. роѓендан, Ема Бриџис проналази дуго чувани прстен – магични прстен који испуњава жељу ономе ко га носи – жељу која ќе трајати само један мјесец. Ема пожели да има времена, времена да га проведе са кќерком Џој и својим унучиќима, времена да надокнади за све невоље из прошлости и врати љубав у њихове животе. Слиједеќег јутра, Ема се буди 35 година млаѓа. Магични прстен јој је испунио жељу. Она смишља да ќе најбоље срушити баријере Измеѓу ње и кќерке ако се запосли као дадиља дјеци. Тај посао је као створен за њу. Џојин брак се распада, а њена каријера је веома захтјевна и смањује количину квалитетног времена које она проводи са дјецом. У старачком дому, Емина најбоља пријатељица и цимерка, Мона, покушава да сакрије Емино одсуство. Како дани пролазе, Мона мора бити све креативнија у измишљању оправдања за Емин нестанак.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кралот на Калифорнија (2007)

  image
  Нестабилниот татко Чарли (Мајкл Даглас), кој неодамна излегол од психијатриска болница, се обидува да ја убеди својата независна и еманципирана ќерка тинејџерка...
 • Нашиот брат идиот (2011)

  image
  Секое семејство си има член што малку заостанува во однос на средувањето на сопствениот живот. За сестрите Лиз, Миранда и Натали, таа личност е нивниот секогаш...
 • Винсент (2014)

  image
  Легендарниот комичар Бил Мареј ќе ни покаже дека не е толку пребирлив колку што се чини на прв поглед! Откако ќе му се разведат родителите, малиот Оливер се...
 • Авантури во италијански стил (2020)

  image
  1989. Неколку недели пред падот на Берлинскиот ѕид, Паго, Риче и Биби, тројца млади Италијанци, го напуштаат својот тивок роден град барајќи авантура: десетдневен...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.