poster

Љубезноста на странците

The Kindness of Strangers (2019)

драма | Данска, Канада, Шведска, Франција, Германија, Обединетото Кралство, САД
Режисер: Lone Scherfig

Оценка на корисникот: 7.4/10
(129 гласови)

СОДРЖИНА

Младата мајка Клара бегајќи од насилниот маж доаѓа во Њујорк. Во сиот свој очај открива дека не е сама. Група случајно собрани луѓе се повеќе се зближуваат, сфаќајќи дека нивниот живот и надежта се во нивни раце...

Слики

Љубезноста на странцитеЉубезноста на странцитеЉубезноста на странцитеЉубезноста на странцитеЉубезноста на странците

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Kur zbardhi një ditë (1971)

  image
 • Со/Во: Дел 2 (2021)

  image
  Антологиски филм сниман за време на пандемијата со КОВИД-19. Давајќи им можност на креативците да се изразат додека се затворени во своите домови за време на...
 • Денови во облаците (2007)

  image
  Филмот на Силви Солдини „Облачни денови” (Giorni e nuvole), напишан заедно со Дориана Леондеф, Францеко Пиколо и Федерика Понтремоли е приказна за Елса и Мишел....
 • Клисура (2021)

  image
  Унгарскиот гинеколог Балинт Грасаи го напуштил родното село во Романија пред многу години. Зад себе остава и син кој никогаш не го запознал. Кога Балинт се враќа...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.