рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 8.38/10
(8 гласови)

СОДРЖИНА

Филмот следи две жени кои ќе мора зад себе да ги остават монотоните животи кога, во неочекувани околности, ќе треба да возат до Варна со украдени пари, киднапиран маж на задното седиште и полиција што ги следи.
Борјана и Мила се другарки од детството со диви срца и големи соништа. Но животот кон нив се однесува поинаку одошто очекувале и двете станале она што не сакале. Младата Борјана сонува да стане мотоциклистички шампион, а наместо тоа, таа е уништена разведена жена која чисти куќи за да преживее. Мила сака да биде писателка но сè што пишува се е-пораки и летоци во кол-центарот каде што работи. Сè се менува кога Борјана повторно се вљубува. Таа е подготвена да стори сè за својот човек. Поради него, таа краде 30.000 лева од сефот на богатото семејство за коешто работи. Ова предизвикува лавина од неодговорни одлуки и непредвидливи акции. Борјана “случајно“ го киднапира Мартин, синот на богатото семејство, и ја вовлекува најдобрата пријателка Мила во целата приказна. Двете импулсивни жени се доведуваат во ситуација да возат до Варна со украдени пари, киднапиран маж на задното седиште и полиција што ги следи.

Слики

Диви и среќниДиви и среќниДиви и среќниДиви и среќниДиви и среќниДиви и среќниДиви и среќниДиви и среќниДиви и среќни

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шест куршуми (2012)

  денес
  image
  Самсон, бившиот платеник и експерт за киднапирање, ќе биде ангажиран од страна на на мајсторот на боречки вештини Ендрју да му помогне да ја најде ќерката,...
 • У плаветнилу (2005)

  денес
  image
  Дан, Семин пријатељ из детињства, Брис и његова девојка Аманда дошли су на краќи одмор на Бахаме, па су им Сем и Џеред идеални водичи за крстарење. Док су ронили...
 • Пустиња (2015)

  денес
  image
  Група илегалних имиграната покушава да преѓе границу Мексика и САД, кад почне да их ликвидира немилосрдни снајпериста. У потрази за бољим животом, група миграната...
 • Такси (2004)

  денес
  image
  Квин Латифа е најбрзата таксистка во Њујорк, чии вештини зад воланот и специјално надградена кола му помагаат на еден полицаец (Џими Фелон) на тајна задача да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.