poster

Фалко

Falco (2019)

комедија | Албанија, Италија
Режисер: Bes Kallaku

Каде да се погледне
U kinima od 16.1.20
Cineplexx

СОДРЖИНА

Приказна за „Фалко Лацијан“, Хоук, славниот лик кој живеел ограбувајќи ги домовите на богатите Италијанци, една убава работна ноќ sвони по телефон и најавува дека ќе стане политичар, затоа што во округот Лежа по оставката на 4 пратеници, неговото име е следно на тој список и автоматски му припаѓа мандатот на пратеник. Тука започнува авантурата на нашиот херој, хумористично и сатирично прикажувајќи ја целата албанска социјално-политичка реалност

ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 98 мин

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Мајстори, мајстори (1980)

  денес
  image
  Odlazak čistačice predstavlja idealnu priliku za još jednu sedeljku, naravno, o društvenom trošku. Dok se veselje priprema, ambiciozni inspektor otkriva da je...
 • Американска пита 2 (2001)

  денес
  image
  Дружината се враќа! Сите актери од оригиналниот филм ги репризираат своите улоги на стари пријатели кои повторно се среќаваат за да организираат огромна летна...
 • Хладна псећа супа (1990)

  денес
  image
  Kada mladi broker Majkl izađe na sastanak sa devojkom svojih snova Sarom, neće ni slutiti kakva ga noć čeka. Sarinoj mami je uginuo pas, pa oni od suludog...
 • Кримоси (1998)

  денес
  image
  Anđelo je sin mafijaša, mada se ne kotira visoko u "organizaciji". Prilika mu se pruža onog dana kada mu otac naredi da ubije sina njegovog neprijatelja koji je...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.