рејтинг: 6.0/10

СОДРЖИНА

Изабела е разведена мајка која го дели старателството врз ќерка ѝ Зои со својот бивш маж. Кога трагедија го погодува семејството, Изабела, врвна научничка, ги презема работите во свои раце на неочекуван и шокантен начин.
Изабела (Џули Делпи) е штотуку разведена од сопругот Џејмс (Ричард Армитаж) и поминува низ тежок период поради несогласувањата околу старателството врз ќерка ѝ Зои. Како позната генетичарка, Изабела отсекогаш се грижела за својата научна кариера, но ќерка ѝ ѝ е сè на светот. Едно утро таа е шокирана кога открива дека Зои веќе не се буди. По хоспитализацијата, беспомошните родители дознаваат дека девојката доживеала мозочна хеморалгија за време на ноќта. Во неможност да ја прифати смртта на ќерка ѝ, Изабела ги зема работите во свои раце.

Слики

Мојата ЗоиМојата ЗоиМојата ЗоиМојата ЗоиМојата ЗоиМојата ЗоиМојата ЗоиМојата Зои

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шпионска игра (2011)

  денес
  image
  Годината е 1973. Студената војна од средината на 20 век продолжува да им наштетува на меѓународните односи. Британската тајна служба МИ6, со кодирано име...
 • Маре: Нашата љубовна приказна (2007)

  денес
  image
  Во сиромашната населба, поделена помеѓу два наркомански кланови, живее Аналиџа, ќерка на лидерот на еден од клановите, како и Џонатан, нејзиниот другар од...
 • Низ мрачан ходних (2018)

  денес
  image
  Кит (АннаСопхиа Робб), млада је проблематична девојка коју пошаљу у мистериозни интернат Блеквуд због своје нарави с којом њена мајка више није могла да изаѓе на...
 • Недели кај Тифани (2010)

  денес
  image
  Алиса Милано ја игра Џејн Клермонт, која како млада девојка секоја недела ја придружувала мајка си Вивијан (Стокард Чанинг) во њујоршкиот „Тифани“, носејќи го со...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.