poster

Реџеп Иведик

Recep İvedik 6 (2019)

комедија | Турција
Режисер: Togan Gökbakar

Каде да се погледне
U kinima od 26.12.19
Cineplexx
рејтинг: 2.4/10

СОДРЖИНА

Откако пристигнуваат во Кенија и почнуваат со сафари турата, двајцата трапави другари се губат во саваната и се наоѓаат меѓу две ривалски племиња. Многу авантури го очекуваат Реџеп во оваанепозната и егзотична земја, кој ќе проба се и сешто да се врати дома, а често без успех и со комични резултати.

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Како украсти милијун долара (1966)

  денес
  image
  Klasična romantična komedija o glamuroznoj ljepotici i šarmantnom lopovu koji iz pariškog muzeja pokušavaju ukrasti strogo čuvanu statuu vrijednu milijun dolara...
 • Валкани семејни тајни (2000)

  денес
  image
  Кога ќе се соберат три генерации на едно семејство на погребот на мајката Пеги во едно мало гратче, ќе дознаеме сѐ за нивните смешни, тажни и валкани тајни.
 • Чичко Бак (1989)

  денес
  image
  Кога Боб (Герет М. Браун) и Синди Расел (Елејн Бромка) мора да заминат од градот заради семеен проблем, немаат избор и мора да го повикаат брат му на Боб.
 • Четири километра на сат (1958)

  денес
  image
  Učmala palanačka sredina predratne Jugoslavije. Dva poslanička kandidata bore se za glasove svim sredstvima. Film prikazuje život palanke, odnose njenih građana i...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.