рејтинг: 6.6/10
Ocjena korisnika: 6.2/10
(5 glasova)

СОДРЖИНА

Битката помеѓу Џедаите и Ситите доаѓа до возбудлива завршница во ова конечно поглавје на сагата за Скајвокер. Преостанатите членови на Отпорот се принудени да се соочат со минатото борејќи се со Првиот поредок уште еднаш.
Преостанатите сили на Движењето на отпорот се собираат во нивната мисија за да го соборат Првиот поредок еднаш засекогаш. Секој член на Отпорот мора да се соочи со своите демони и со влијанието на случките од минатото, учејќи да ги надминат нивните маки за да создадат обединет фронт. Во меѓувреме, Џедаите и Ситите се доближуваат до конечната пресметка, доведувајќи го вековното ривалство до врвот. Во срцето на сето тоа е Реј (Дејзи Ридли), бивш сирак кој станува последна надеж на Отпорот како единствен витез џедај во галаксијата.

Слики

Војна на ѕвездите: Подемот на СкајвокерВојна на ѕвездите: Подемот на СкајвокерВојна на ѕвездите: Подемот на СкајвокерВојна на ѕвездите: Подемот на СкајвокерВојна на ѕвездите: Подемот на СкајвокерВојна на ѕвездите: Подемот на Скајвокер

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Крул (1983)

  денес
  image
  Во зоната на фантазијата каде што мечовите и магијата се среќаваат со научно-фантастичната авантура, се наоѓа мрачното кралство Крул. Таму еден млад крал се...
 • Чудесниот Спајдермен (2012)

  денес
  image
  Еден од најпознатите ликови на светот се враќа на големото платно со новото поглавје од филмовите за Спајдермен, „Чудесниот Спајдермен“. Филмот раскажува различна...
 • Браќата Грим (2005)

  денес
  image
  Собирачите на фолклорно наследство и измамниците Џејк и Вил патуваат од село во село, преправајќи се дека ги заштитуваат селаните од волшебни суштества. Сепак,...
 • Земја: Нов почеток (2013)

  денес
  image
  Поради принудно слетување, тинејџерот Китај и татко му Сајфер се заробени на Земјата, по 1000 години откако катаклизмата предизвикала егзодус на човештвото....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.