СОДРЖИНА

Дирљива и узбудљива прича о безграничној снази дечје љубави. Дванаестогодишњи Тео (Малеауме Паqуин) звезда је локалног фудбалског клуба и сања да ќе једног дана играти професионално у неком од познатих клубова. Откад се развео и почео да пије, његов отац (Франçоис Дамиенс) налази се на стази самоуништења. Тео је немоќан док посматра како његов отац полако уништава свој живот, али не одустаје од њега. Када га агент британског клуба обавести да ќе бити изабран у тим, Тео види наду за спас, али успркос његовим најјачим напорима, није изабран. Разочаран таквим вестима и са жељом да не изневери оца, Тео одлучи да лаже и каже да је изабран. Меѓутим, обмана убрзо измиче контроли, с трајним последицама за све укључене.

Слики

О љубави и лажиО љубави и лажиО љубави и лажиО љубави и лажиО љубави и лажиО љубави и лажи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Kur hapen dyert e jetës (1986)

  петок
  image
 • Пророштва од темнината (2002)

  петок
  image
  Репортер оди во мал град во Западна Вирџинија за да истражува низа чудни случувања, вклучувајќи ментални визии и појави на бизарни ентитети.
 • Чоколада (2000)

  петок
  image
  Во 1959 година таинствената Виен (Жулиет Бинош) се преселува со нејзината мала ќерка во еден мирен, старомоден француски град каде што отвора продавница за...
 • Рај (2020)

  петок
  image
  „Рај“ е филм за еден религиозен летен камп во архипелагот на Хелсинки и ја раскажува приказната низ очите на тројца млади кои се раскинати помеѓу идеологијата,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.