poster

War Drums

War Drums (1957)

Режисер: Reginald Le Borg

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.8/10

СОДРЖИНА

An Apache chief is almost ostracised by his tribe when he marries a Mexican girl. Eventually, he is welcomed back, but his wife refuses to behave like a typical dutiful squaw. In deference to his wife's wishes, he trains her to become an Apache warrior.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Човек са запада (1958)

  image
  Путујуќи на Запад у Форд Ворт у циљу да унајми учитеља за свој погранични град, Линк Џонс бива опљачкан и избачен из воза негде у недоѓији, заједно са Били Елис,...
 • УНФОРГИВЕН (1960)

  image
  Дивљи запад. Породицај Закари живи на имању окружена неповерљивим суседима и Индијанцима, са којима мир никада није сигуран. Најстарији син Бен управља узгојем...
 • Родадена (2016)

  image
  Во Канзас во 1880-тите, Клеј Травис некогашен стрелец, а денес ранчер, од оженет и татко на две деца, станува човек со мисија да ја одмазди смртта на синот и да...
 • Полноќно сонце (2018)

  image
  Срцепарателна љубовна приказна во стилот на најголемите романтичарски класици, со младата ѕвезда од филмот „Игри на гладните“ Бела Торн и со Патрик Шварценегер,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.