рејтинг: 5.8/10
Оценка на корисникот: 7.22/10
(45 гласови)

СОДРЖИНА

Од египетската пустина до длабочините на поларните ледени маси, елитната воена единица ја користи најновата шпионска и воена опрема од следната генерација за да се бори со корумпираниот дилер на оружје Дестро.
Од експлозивниот режисер и визионер Стивен Сомерс, кој беше на чело на светските блокбастери „Мумија“ и „Мумијата се враќа“, доаѓа и последната возбудлива, брза авантура полна со акција „Војник: Издигање на кобрата“. Оживувајќи ја најсилната патриотска појава на светот, митологијата, и катапултирајќи ја во блиска иднина, Сомерс создал единствена и моќна акциона авантура. Повикувајќи меѓународни актери кои допрва ќе се докажуваат, како и ветерани од индустријата, заедно со висококвалитетен тим од филмски актери, инвентивниот Сомерс создал приказна за борбата на хероизмот против тероризмот, врвна приказна за доброто против злото. Од планините во централна Азија до пустините на Египет, низ полните париски улици до под ледената маса на северниот пол, елитната воена единица е во постојана авантура и ја користи најновата шпионска и воена опрема од следната генерација за да се бори со корумпираниот дилер на оружје ДЕСТРО и сѐ поголемата закана од мистериозната организација Кобра, за да ги спречат да го нурнат светот во хаос.

Слики

Војник: издигање на кобратаВојник: издигање на кобратаВојник: издигање на кобратаВојник: издигање на кобратаВојник: издигање на кобратаВојник: издигање на кобратаВојник: издигање на кобрата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Голем грабеж (2009)

  вторник
  image
  Група полицајци во фирма за безбеден транспорт со блиндирано возило ги ризикуваат животите кога почнуваат грабеж против сопствената компанија. Вооружени со...
 • Спајдермен (2002)

  вторник
  image
  Акциона фантазија базирана на Марвеловом лику - суперхероју, прича о Питеру Паркеру, једном наизглед врло обичном школарцу. Изненада, на школском излету, Питера...
 • Бевме војници (2002)

  вторник
  image
  Била је то прва велика битка у Вијетнаму, у којој су учествовале америчке снаге. Године 1965, пуковник Хал Мор и његов одред који чини 400 људи, спустили су се у...
 • Зрно утеха (2008)

  вторник
  image
  Истрага го води Џејмс Бонд (Даниел Крег) на трагата на Доминик Грин (Метју Алмарик), светски познат бизнисмен за зелена технологија. Кога Грин помага во пуч во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.