poster

Направљено у Румуњској

Made in Romania (2010)

комедија | Обединетото Кралство
Режисер: Guy J. Louthan

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.2/10

СОДРЖИНА

„Направљено у Румуњској” урнебесна је комедија о младом продуценту који све стави на коцку како би се пробио у свијет умјетничког филма. Проналази финанцијера који пристане спонзорирати пројект под увјетом да се филм снима у Румуњској. Снимању се придружују и холивудске глумице, Елизабетх Хурлеy и Јеннифер Тиллy. Што може поќи по злу?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Нераздвојни (2016)

  недела
  image
  Фелипе је богати бизнисмен који због несреќе постане квадриплегичар и тражи асистента терапеута. Неколико их је високо квалификованих, али он одлучи да запосли...
 • Нејзиниот најдобар пријател (2008)

  недела
  image
  Мери е цинична музичка критичарка. Нејзиниот брак е пропаднат, а таа не е во состојба да се помири со тоа и не сака повторно да се отвори за љубовта. Поминувајќи...
 • Wendy 2 - Freundschaft für immer (2018)

  недела
  image
 • Збогување (2019)

  недела
  image
  Американка со кинеско потекло се враќа во Кина каде што нејзината сакана баба заболува од рак. Били се мачи со одлуката на нејзиното семејство да не ѝ кажува на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.