poster

Први и последњи

Les premiers les derniers (2016)

Режисер: Bouli Lanners

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 7.2/10
(127 гласови)

СОДРЖИНА

Двојицу колега, уједно и криминалаца, унајмљује богаташ који жели назад свој изгубљени мобилни због тога што се на њему налазе важни докменти. Како би остварили циљ, њих двојица добију уреѓај за праќење, али је проблем у томе што уреѓај може примити сигнал тек када је мобилни којег траже - укључен. Меѓутим, лопови који су га украли, љубавни пар Вили и Естер, углавном не пале мобилни, иако нису свесни његовог експлозивног садржаја...

Слики

Први и последњи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Злосторството на Хенри (2010)

  image
  Откако ќе одлежи 3 години во затвор за грабеж на банка кое не го направил, Хенри Торн (Кијану Ривс) ќе реши навистина да го изврши грабежот. Дел од неговиот план...
 • Болничарката Бети (2000)

  image
  Комедија за една вдовица, која ја глуми Рене Зелвигер, опседната со една ѕвезда од ТВ спануца. Овој филм освои главна награда на Канскиот филмски фестивал.
 • Паднати ангели (1995)

  image
  Минг е ладнокрвен убиец, но е истоштен од ризиците, па сака да се откаже. Неговиот агент, кој го прекршил професионалниот кодекс за лично немешање, го убедува да...
 • На Мидлтон (2013)

  image
  Идит е своеглава жена и со слободен дух, таа е успешна бизнисменка, која ја носи својата 18-годишна ќерка Одри на турнеја низ потенцијалните факултети. Џорџ е...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.