СОДРЖИНА

Додека е заробена од опасна бура на осамен остров со еден убиец, уметницата Линда треба да изврши аутопсија. Само ако го најде доказот кој е скриен во мртвото тело, киднапираната ќерка на патологот Паул Херцфелд може да биде спасена.
За време на една аутопсија д-р Херцфелд во мозокот на мртовецот наоѓа капсула во која е името на ќерка му Хана и телефонски број. Хана е киднапирана и татко ѝ мора да го контактира “Ерик“ за понатамошни упатства. На повикот за Ерик одговора уметницата Линда. Таа штотуку го нашла трупот на Ерик на плажата во Хелиголанд, остров кој е отсечен од опасна бура. И самата Линда е во опасност и е следена од нејзиното насилно бившо момче. Според првата трага, Херцфелд сфаќа дека упатствата се внатре во Ерик. За да ја спаси Хана, Херцфелд мора да ја убеди Линда да изврши аутопсија. Единствено контактирајќи преку телефонска врска, Линда мора да го стори незамисливото за да ја спаси Хана од психопатот, додека и самата е заробена од бурата и е под закана.

Слики

Цут Офф

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Олуја Судњега дана (2015)

  недела
  image
  Софтверски сустав преузима контролу над рачуналима америчке обрамбене мреже, развија способност манипулације временским увјетима и пријети разарањем.
 • 355 (2022)

  недела
  image
  Када строго чувано оружје падне у руке плаќеника, ЦИА агенткиња Мејсон Браун (за Оскара номинована Џесика Честејн) морќе да удружи снаге са немачком агенткињом...
 • Последната Легија (2007)

  недела
  image
  Кога Римската империја била пред падот, младиот Ромул Август бега од градот и оди на опасно патување во Велика Британија, за да ја пронајде римската легија.
 • Кингсмен: Златниот круг (2017)

  недела
  image
  Откако е уништена базата на „Кингсмен“ и светот е во заложништво, преживеаните агенти наоѓаат пат до една сојузничка шпионска организација во САД, по име...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.