СОДРЖИНА

Хилари Свонк заслужено ја доби наградата Оскар за најдобра актерка во 1999 за својата улога во оваа неверојатна драма базирана на факти. Брендон Тина е популарното ново момче во еден мал град во Небраска. Тој се дружи со момците, пие, пцуе и се влече по браниците на колите, а и ги шармира младите дами кои никогаш не запознале почувствителен и понежен млад маж.
Животот е добар за Брендон сега кога е еден од момците и излегува со убавицата, Лана. Сепак, тој заборава да спомене еден важен детал. Не дека го бараат во друг град за кражба на кола или друг вид на криминал, туку Брендон Тина всушност е жена по име Тина Брендон. Кога најдобрите пријатели на Брендон го откриваат тоа, неговиот живот на крајот е растргнат од предавство, понижување, силување и убиство.

Слики

Машките не плачат

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Барајќи го Осама (2016)

  вторник
  image
  „Барајќи го Осама“, главно е вистинска приказна за Гари Фокнер (Н. Кејџ), бивш затвореник, невработен мајстор и модерен Дон Кихот, кој се решава на неверојатна...
 • Победничката (2005)

  вторник
  image
  За да ги издржува своите десет деца, Евелин Рајан се пријавува на натпревар за пишување комерцијални џинглови.
 • Борба со моето семејство (2019)

  вторник
  image
  Бивш борач и жена му заработуваат натпреварувајќи се заедно со своите деца Сараја и Зак. Кога братот и сестрата одат на аудиција за ВВЕ, тие сфаќаат дека за да...
 • Враќање во игра (2008)

  вторник
  image
  Вистинска приказна за Џасмин Пламер, која на 11 години станала првата жена која играла на фудбалскиот натпревар Поп Варнер.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.