рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 8.83/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Дискредитираниот детектив на ЛАПД, Расел Пул (Џони Деп) се здружува со новинарот Џек Џексон (Форест Витакер) за да ја откријат вистината за убиствата на музичките икони Тупак Шакур и Кристофер Волас, познат како Ноториус Б.И.Г.
Во „Градот на лагите“, дискредитираниот детектив на ЛАПД, Расел Пул (Џони Деп) е скршен човек кој не може да го реши својот најголем случај - убиствата на музичките икони Тупак Шакур и Кристофер Волас, познат како Ноториус Б.И.Г. После 20 години, случајот останува отворен. Џек Џексон (Форест Витакер), новинар очаен да си ја спаси репутацијата и кариерата, е одлучен да открие зошто е тоа така. Тој го наоѓа Пул и тие двајца влегуваат во партнерство за конечно да се обидат да го решат случајот. Додека Пул одново ја преживува неверојатната приказна за моќ, корупција и криминал, Џексон почнува да ја разоткрива големата мрежа на скандали и измами. Неуморни во нивната потрага по вистината, овие двајца луѓе се закануваат дека ќе ги напукнат темелите на ЛАПД.

Слики

Градот на лагите

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Победити (2009)

  денес
  image
  Постоји тајни Муссолинијев живот: жена и син, Бенито Албино, који је роѓен, признат а касније и одбачен. Ова тајна носи име Ида Далсер. Када Ида упозна...
 • Сурферка на душата (2011)

  денес
  image
  Една сурферка-тинејџерка собира храброст да се врати во океанот откако губи рака во напад на ајкула. Оваа инспиративна спортска драма се заснова врз неверојатна...
 • Пеле: Раѓањето на една легенда (2016)

  денес
  image
  Во оваа инспиративна биографска драма е прикажан метеорскиот пат на Пеле од сиромашните квартови на Сао Паоло, Бразил, па сѐ до ѕвездените бини на најголемите...
 • Коњ од соништата (2020)

  денес
  image
  Вистинска приказна за Дрим Алајанс, тркачки коњ одгледуван од шанкерката Џен Вокс. Со малку пари и без искуство, Џен ги убедува соседите да ги вложат малите плати...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.