Оценка на корисникот: 6.9/10
(262 гласови)

СОДРЖИНА

У далекој 2055. години, људи планирају нови велики напад на злонамјерне изванземаљце, предвоѓени генералом Хеином (Јамес Wоодс), који је смислио план чијим би се провоѓењем уз противнике уништила и сама планета. За то вријеме, изврсна млада знанственица, докторица Аки Росс (Минг-На), труди се разоткрити тајне биќа из свемира, чиме не спашава само планету, него и себе, с обзиром да је заражена изванземаљским бактеријама. Аки, њен ментор доктор Сид (Доналд Сутхерланд) и пријатељ Греy (Алец Балдwин) очајнички траже мирно рјешење ситуације, али чини се како је Хеин све нестрпљивији.

Слики

Последња фантазијаПоследња фантазијаПоследња фантазијаПоследња фантазијаПоследња фантазијаПоследња фантазијаПоследња фантазијаПоследња фантазијаПоследња фантазијаПоследња фантазијаПоследња фантазијаПоследња фантазијаПоследња фантазијаПоследња фантазијаПоследња фантазија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Неверојатниот Човек-пајак 2 (2014)

  image
  Отсекогаш знаевме дека најбитната борба на Човекот-пајак е онаа со самиот себе, борбата помеѓу обичните обврски на Питер Паркер и необичните одговорности на...
 • Аквамен (2018)

  image
  Овој филм ја открива приказната за потеклото на получовекот Артур Кари и ни ја прикажува неговата авантура како наследник на подводното кралство Атлантида кога...
 • Годзила 2: Кралот на ѕверовите (2019)

  image
  Крипто-зоолошката агенција Монарх се соочува со напад на џиновски ѕверови, вклучувајќи ги Годзила, Мотра, Родан и троглавиот Крал Гидора. Овие древни суштества...
 • Човек-пајак: Нема пат до дома (2021)

  image
  За првпат во филмската историја на Човекот-пајак, се открива идентитетот на нашиот пријателски херој од соседството, доведувајќи ги неговите одговорности како...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.