poster

Рашири крила

Donne moi des ailes (2019)

Семеен, Акција, Драма, Авантура | Франција, Норвешка
Режисер: Nicolas Vanier

рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 8.8/10
(9 гласови)

СОДРЖИНА

Прича се одвија измеѓу оца и сина, Кристијана и Томаса. Кристијан проучава дивље гуске и ради на свом животном пројекту - жели да заштити угрожену врсту птица и научи их како да мигрирају. Користеќи свој ултралаки авион, водиќе их од Норвешке до Француске, дуж сигурних миграцијских путева. Његов син Томас је скептичан према очевим будаластим плановима, али како је заглавио на фарми свог оца, тинејџер ипак одлучује да проведе неко време са птицама. Томас се потпуно повезује са гускама и почиње да се брине о њима, а отац и син креќу на најлепше заједничко путовање...

Слики

Рашири крилаРашири крилаРашири крилаРашири крилаРашири крилаРашири крилаРашири крила

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Летечкиот лифтбој (1998)

  image
  Филмот е врз основа на книгата на познатата холандска писателка Ени М.Г. Шмит. Спектакуларна приказна за Абелтје, интересн мал лифт-бој, којшто со стискање на...
 • Бела и Себастијан - авантура се наставља (2015)

  image
  Високо у Алпима, где планински врхови милују облаке, а на бујним пашњацима цвета јагорчевина окупана сунчевим сјајем, живот тече мирно и непомуќено бистро, иако...
 • Душкало и ледената птица (2010)

  image
  Германскиот овчар Сниф беше одгледан од страна на Том. Тој го научи кучето на на многу специјални вештини и заено со неговата девојка Мирјам тргнаа во интересни...
 • Волкот и лавот (2021)

  image
  По смртта на дедо ѝ, 20-годишната Алма одлучува да се врати во домот од детството - мал остров во срцето на прекрасните канадски шуми. Додека е таму, таа спасува...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.