рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 9/10
(21 глас)

СОДРЖИНА

Елса, Ана, Кристоф, Олаф, и Свен го напуштаат Арендел за да патуваат до мистичната волшебна шума за која таткото на сестрите им раскажувал одамна. Тие одат да го најдат потеклото на моќите на Елса за да го спасат кралството.
Зошто Елса е родена со магични моќи? Какви вистини за минатото ја чекаат Елса како што се впушта во непознати предели на волшебните шуми и темните мориња далеку од Арендел? Одговорите ѝ се јавуваат но исто така се закана за кралството. Заедно со Ана, Кристоф, Олаф и Свен, таа ќе се соочи со опасно но извонредно патување. Во „Снежното кралство“, Елса се плашеше дека нејзината моќ е премногу за светот. Во „Снежното кралство 2“, таа мора да се надева дека тие моќи се доволни.

Слики

Снежното кралство 2Снежното кралство 2Снежното кралство 2Снежното кралство 2Снежното кралство 2Снежното кралство 2Снежното кралство 2Снежното кралство 2Снежното кралство 2Снежното кралство 2Снежното кралство 2Снежното кралство 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Отац (2012)

  денес
  image
  When did you last talk with your father? Will you ever ask him about those things that hurt you?
 • Чудовишта (2001)

  денес
  image
  Главниот плашител Сали и неговиот ентузијастички расположен асистент Мајк работат во компанијата „Чудовишта, најголемата фабрика за обработка на вресоци во...
 • Среќен змеј (2009)

  денес
  image
  Млад кинески змеј поради лошо однесување добива казна од боговите: прогонување на Земјата во вид на обичен смртник. Мора да премости чудна земја додека злобните...
 • Басна на денот (2018)

  денес
  image
  Секој ден г. Був, качен на своето дрво, чита од „Дневна басна“ – локалниот весник – прекрасни приказни за урнебесните авантури на пердувните и крзнени жители што...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.