СОДРЖИНА

Мет Дејмон и Кристијан Бејл играат во „Ле Ман '66: Славни 24 часа“ заснован според вистинската приказна за автомобилскиот дизајнер Карол Шелби и возачот Кен Мајлс кои заедно прават револуционерен автомобил за компанијата „Форд мотор“.
Оскаровците Мет Дејмон и Кристијан Бејл имаат главни улоги во „Ле Ман '66: Славни 24 часа“, заснован според неверојатната вистинската приказна на американскиот визионер и автомобилски дизајнер Карол Шелби (Дејмон) и бестрашниот британски возач Кен Мајлс (Бејл), кои заедно се борат против корпоративна вмешаност, законите на физиката, и нивните лични демони за да изградат револуционерен тркачки автомобил за компанијата „Форд мотор“ и притоа се соочуваат со доминантните тркачки автомобили на Енцо Ферари на 24-часовната трка Ле Ман во Франција, 1966 г.

Слики

Ле Ман '66: Славни 24 часаЛе Ман '66: Славни 24 часаЛе Ман '66: Славни 24 часаЛе Ман '66: Славни 24 часаЛе Ман '66: Славни 24 часаЛе Ман '66: Славни 24 часаЛе Ман '66: Славни 24 часаЛе Ман '66: Славни 24 часаЛе Ман '66: Славни 24 часаЛе Ман '66: Славни 24 часаЛе Ман '66: Славни 24 часаЛе Ман '66: Славни 24 часаЛе Ман '66: Славни 24 часаЛе Ман '66: Славни 24 часаЛе Ман '66: Славни 24 часаЛе Ман '66: Славни 24 часаЛе Ман '66: Славни 24 часаЛе Ман '66: Славни 24 часаЛе Ман '66: Славни 24 часаЛе Ман '66: Славни 24 часаЛе Ман '66: Славни 24 часаЛе Ман '66: Славни 24 часаЛе Ман '66: Славни 24 часа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пут славе (2006)

  image
  Средином шездесетих Дон Хаскинс (Ј. Луцас) добио је прилику да у Ел Пасу води тексашки кошаркашку екипу. Схватио је да од постојеќих играча неќе моќи створити...
 • Манибол (2011)

  image
  Филмот „Манибол“ се заснова на вистинита приказна и го прикажува успешниот обид на менаџерот на „Оукленд А“, Били Бин, да создаде клуб за бејзбол со помош на...
 • Само за храбрите (2017)

  image
  Според вистинитата приказна за елитниот тим пожарникари од Прескот, Аризона, во борба со огнената стихија во Јарнел во јуни 2013 г. Во акцијата животот го...
 • Крвави за ова (2016)

  image
  Неверојатна вистинита приказна за светскиот шампион во бокс Вини Пациенца, кој по една речиси фатална автомобилска несреќа, не знаејќи дали пак ќе прооди, прави...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.