poster

Lupin the 3rd vs. Detective Conan: The Movie

Rupan Sansei vs Meitantei Conan: The Movie (2013)

Режисер: Hajime Kamegaki

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 7.4/10
(126 гласови)

СОДРЖИНА

It is a cross over between the series Lupin III and Case Closed and takes place after the television special Lupin the 3rd vs Detective Conan, additionally incorporating various elements from its predecessor in its plot. The plot follows Conan Edogawa who sets out to apprehend Arsene Lupin III, the suspect of stealing a jewel called Cherry Sapphire.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Скривена агенда (2001)

  image
  Бивши специјални агент Џејсон Прајс је задужен за брисање идентитета. Када је неком сведоку потребна заштита, или кад неки од тајних агената треба да нестане,...
 • Патриша Корнвел: Фронт (2010)

  image
  Вин мора да го реши случајот од раните 60-ти кој наликува на актуелниот случај на убиство на постара жена. Моник Ламонт е уверена дека тоа би можело да биде...
 • Дух во оклопот (1995) (1995)

  image
  2029 - Женски владин сајбер агент и Внатрешното биро за истраги се на вистинската трага на „Марионетскиот мајстор“ - компјутерски вирус способен да ги нападне...
 • Специјална единица: Огнена бура (2011)

  image
  Откако заложник настрадува за време на задача, дечкото на жртвата, специјализиран владин агент, одлучува да им се одмазди на Пол Катлер и на неговиот оперативен тим.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.